Sunday, January 3, 2016


        ANA SAYFA     KITAPLAR    REFERANSLAR     ILETISIM        
Tlf.: 0505 220 83 85    E-posta: erdemyayinevi@yandex.com

ALİ ÖZDEMİR TARAFINDAN YAZILMIŞ / HAZIRLANMIŞ / DÜZENLENMİŞ KİTAPLAR VE DVD'LER - 2016
Edinmek istediğiniz ürünleri ve adresinizi e-posta ile bildirirseniz 1 - 5 gün içinde teslimatı yaparız.

                    

ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE OTOMOTİV İLE İLGİLİ KİTAPLAR

1. Otomatik Kumanda (Otomasyon Bilgisi) kitabı (Kağıda basılı fiyatı: 18 TL, E-kitap (pdf) fiyatı: 8 TL) 
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Asenkron motorlar * Motor koruma röleleri ve sigortalar * Otomatik kumanda devre elemanları * Otomatik kumanda devre şemaları ve uygulamaları * Motorların kalkış akımının düşürülmesi * Motorların frenlenmesi * Bir fazlı, yardımcı sargılı asenkron motorlara yol verme * Üç fazlı asenkron motorun bir fazlı şebekede çalıştırılması * Reaktif güç kompanzasyonu * Otomatik kumanda temrinleri * Yıldız/üçgen yol vermeyle ilgili devreler * Devir yönü değiştirmeyle ilgili devreler * Dahlender motorların kumandası * Kumanda tablo ve panolarında kullanılan gereçler * Kuvvet tesisat projelerinin çizimi ve uygulanışı * Kumanda devresinin panoya montajı * Asansörler *Yürüyen merdiven ve bant sistemleri * Vinç ve kreynler *Frekans değiştiriciler * Lojik kapılar * Kumanda devrelerinin lojik kapılarla oluşturulması * Lojik kapılarla yapılan motor kontrol devreleri * Lojik kapı uygulamaları * PLC'nin yapısı * Siemens S7-200 model PLC'nin yapısı, özellikleri ve programlanması * PLC ile ilgili kumanda devreleri * Pnömatik * Elektropnömatik sistemin yapısı ve çalışma ilkesi * Pnömatikte kullanılan kontrol elemanları * Pnömatik ve elektropnömatik devrelerde kullanılan semboller * PLC ile kontrol edilen elektropnömatik devreler * Pnömatik ve elektropnömatikle ilgili devre uygulamaları.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
350 sayfa.

2. Temel (Analog) Elektronik Bilgisi - 1 kitabı (8 TL, E-kitap fiyatı: 4 TL)
 KİTABIN KONULARI / 18. BASKI: * Pasif devre elemanları (dirençler, kondansatörler ve bobinler) * LDR, PTC, NTC, VDR * Yarı iletkenler * Diyotlar * Transistörler * Transformatörler * DC güç kaynakları ve regülatörler * Transistörlü yükselteçler * Mikrofonlar, hoparlörler, pasif filtreler * Katalog bilgileri * Uygulama devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
145 sayfa.

3. Analog Elektronik - 2 kitabı (3 TL, E-kitap fiyatı: 2 TL)
 KİTABIN KONULARI / 4. BASKI: * JFET ve MOSFET’ler * Fark yükselteçleri (dif-amp’lar) * İşlemsel yükselteçler (op-amp’lar) * Pals ve osilatör devreleri * Modülasyon (GM, FM, PM) * Uygulama devreleri. MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
100 sayfa.

4. Güç Elektroniği (Endüstriyel Elektronik) kitabı / Elektrik alanı için (6 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 16. BASKI: * Tristörler, triyaklar ve tetikleme elemanları * Dif-amp'lar * Op-amp’lar * Fotoelektronik elemanlar * Isı kontrol elemanları ve devreleri * Elektronikle uzaktan kumanda * Zamanlayıcılar *Güç çeviriciler (konvertisörler) * Transdüserler ve sensörler * Röleler ve kontaktörler * DC ve AC motorlar * Elektronik yöntemlerle büyüklüklerin ölçülmesi * Uygulama devreleri * Uzaktan kumanda teknikleri * Uygulama devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
190 sayfa.

5. Endüstriyel Kontrol kitabı / Elektronik alanı için (5 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 16. BASKI: * Röleler ve kontaktörler * Tristörler, triyaklar ve tetikleme elemanları * Op-amp’lar * Fotoelektronik elemanlar * Isı kontrol elemanları ve devreleri * Elektronikle uzaktan kumanda * Zamanlayıcılar *Güç çeviriciler (konvertisörler) * Transdüserler ve sensörler * DC ve AC motorlar * Elektronik yöntemlerle büyüklüklerin ölçülmesi * Uygulama devreleri * Uzaktan kumanda teknikleri * DAC ve ADC devreleri * Uygulama devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
192 sayfa.

6. Sayısal (Dijital) Elektronik, PLC ve Pnömatik kitabı (12 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 12. BASKI: * Sayı sistemleri * Boolean matematiği * Lojik kapılar * Lojik devrelerin tasarımı * Lojik kapı entegrelerinin sınıflandırılması ve teknik özellikleri * Lojik denklemlerin sadeleştirilmesi * Bileşimsel devreler * Sırasal devreler * Asenkron ve senkron sayıcılar * Kaydırmalı kaydediciler * Dijital/analog ve analog/dijital çeviriciler * Lojik kapılarla otomatik kumanda devrelerinin kurulması * PLC * S7-200 PLC’lerin kumandası * Dijital bellek devreleri * Çeşitli konular * Pnömatik ve elektropnömatik * Uygulama devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
222 sayfa.

7. Analog - Güç ve Sayısal Elektronik (20 TL, E-kitap fiyatı: 6 TL) 
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Pasif devre elemanları (dirençler, kondansatörler ve bobinler) * LDR, PTC, NTC, VDR * Yarı iletkenler * Diyotlar * Transistörler * Transformatörler * DC güç kaynakları ve regülatörler * Transistörlü yükselteçler * Mikrofonlar, hoparlörler, pasif filtreler * Katalog bilgileri * Uygulama devreleri.
* JFET ve MOSFET’ler * Fark yükselteçleri (dif-amp’lar) * İşlemsel yükselteçler (op-amp’lar) * Pals ve osilatör devreleri * Modülasyon (GM, FM, PM) * Uygulama devreleri. MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
* Röleler ve kontaktörler * Tristörler, triyaklar ve tetikleme elemanları * Op-amp’lar * Fotoelektronik elemanlar * Isı kontrol elemanları ve devreleri * Elektronikle uzaktan kumanda * Zamanlayıcılar *Güç çeviriciler (konvertisörler) * Transdüserler ve sensörler * DC ve AC motorlar * Elektronik yöntemlerle büyüklüklerin ölçülmesi * Uygulama devreleri * Uzaktan kumanda teknikleri * DAC ve ADC devreleri * Uygulama devreleri.
* Sayı sistemleri * Boolean matematiği * Lojik kapılar * Lojik devrelerin tasarımı * Lojik kapı entegrelerinin sınıflandırılması ve teknik özellikleri * Lojik denklemlerin sadeleştirilmesi * Bileşimsel devreler * Sırasal devreler * Asenkron ve senkron sayıcılar * Kaydırmalı kaydediciler * Dijital/analog ve analog/dijital çeviriciler * Lojik kapılarla otomatik kumanda devrelerinin kurulması * PLC * S7-200 PLC’lerin kumandası * Dijital bellek devreleri * Çeşitli konular * Pnömatik ve elektropnömatik * Uygulama devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
545 sayfa.

8. Elektrik Motorları ve Sürücüleri kitabı (14 TL, E-kitap fiyatı: 6 TL)
 KİTABIN KONULARI / 3. BASKI: * Doğru akım makineleri * Bir fazlı transformatörler * Üç fazlı asenkron motorlar * Bir fazlı asenkron motorlar * Alternatörler * Senkron motorlar * Fırçasız DC motorlar ve adım motorlar * Adım motorların kontrolü * Motor sürme sistemleri * Ototransformatörler * Üç fazlı transformatörler.
MYO öğrencileri ve teknik elemanlar için.
200 sayfa.

9. Elektrik Tesisat Bilgisi (Atölye - 1) kitabı (5 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 10. BASKI: * Atölyede iş güvenliği * İletken bağlantıları * Çağırma ve bildirim tesisatları * Aydınlatma tesisatları * Temel tesviyecilik bilgisi * Lehimleme işlemleri * Baskı devre (PCB) yapımı * DC güç kaynağı yapımı * Transistörlü devre uygulamaları. MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
145 sayfa.

10. DC Devre Analizi (Elektroteknik - 1) kitabı (5 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 12. BASKI: * Elektrotekniğe giriş (temel matematik) * Elektrik devresi elemanları ve çeşitleri * Elektrik akımı ve gerilim * Direnç ve Ohm kanunu * Kirşof kanunları ve elektrik devreleri * İş, enerji ve güç * Elektrik akımının ısı etkisi * Elektrik akımının kimyasal etkisi * Kondansatörler * Manyetizma ve elektromanyetizma.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
144 sayfa.

11. AC Devre Analizi (Elektroteknik - 2) kitabı (11 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 5. BASKI: * DC beslemeli devrelerinin çözümünde kullanılan yöntemler * Trigonometrik fonksiyonlar ve vektörel işlemler * DC beslemeli devrede bobin ve kondansatörün elektriksel özellikleri * Alternatif akım ve gerilim * Direnç ve reaktans * Seri ve paralel bağlı alternatif akım devreleri * Alternatif akımda güç * Rezonans devreleri * Karmaşık sayıların alternatif akım devrelerine uygulanması * Alternatif akım devrelerinin analizi * Üç fazlı devreler *Kuplaj devreleri * Transformatörler * Deneyler ve sorular.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
192 sayfa.

12. DC ve AC Makinelerin Bobinajı kitabı (Renkli) (6 TL, E-kitap fiyatı: 3 TL)
 KİTABIN KONULARI / 2. BASKI: * Sarımda kullanılan araç gereçler * DC makinelerin sarımı * Arızalı endüvinin sökülmesi ve yalıtılması * Basit paralel, çoklu paralel, basit seri, çoklu seri endüvi sarımları * Üç fazlı asenkron motorların yapısı * El tipi, yarım, tam kalıp, dahlender, bir fazlı sarım şemaları * Trafoların yapısı * Bir ve üç fazlı trafo sarımları.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
190 sayfa.

13. Elektrik Bilgisi kitabı  (3 TL, E-kitap fiyatı: 2 TL)
 KİTABIN KONULARI / 5. BASKI: * Elektrik akımı ve devresi * Elektrikte iş ve güç * Elektrik tesisleri * Üç fazlı asenkron motorlar * Kumanda devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
140 sayfa.

14. Ev Aletleri kitabı / MEGEP  (20 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Her türlü ev aletinin yapısı, bakımı, onarımı.
760 sayfa.

15. Otomotiv Elektriği ve Elektroniği kitabı (15 TL, E-kitap fiyatı: 7 TL)
 KİTABIN KONULARI / 3. BASKI: * Temel elektriksel prensipler * Dirençler, kondansatörler ve bobinler * Diyotlar * Transistörler * DC güç kaynakları * Tristörler * Sensör ve transdüserler * Taşıtlarda kullanılan çeşitli kumanda elemanları * Akümülatörler * Taşıtların marş sistemi * Taşıtların şarj sistemi * Taşıt motorlarının ateşleme sistemi * Göstergeler ve diğer elektrikli alıcılar * Taşıtların elektrik tesisatı * Elektronik yakıt püskürtme sistemi * Motorların soğutma sistemi * Taşıtların klima sistemi * Dijital elektronik bilgisi * LPG yakıtlı taşıtların donanımları * Aktarma organlarındaki elektronik kontrol sistemleri * Elektronik devre kontrollü taşıt hareket, kontrol ve güvenlik sistemleri *Sürücü, yolcu güvenlik ve bilgilendirme sistemleri * Otomotiv elektroniğiyle ilgili yeni gelişmeler * Lehimleme bilgisi * Elektronik devre örnekleri * Katalog verileri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
465 sayfa.

16. Ölçme Tekniği (Elektrik - Elektronik) kitabı (5 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 8. BASKI: * İş güvenliği * Ölçme ve ölçü aletleri * Temel doğru akım ölçmeleri * Temel elektrik kanunları * Elektrikte iş ve güç * R, C, L ölçme * Osilaskopun yapısı ve kullanımı * Elektronik devre elemanlarının karakteristikleri * Güç kaynakları ve deneyleri * Laboratuvar deneyleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
100 sayfa.

17. Teknik ve Meslek Resim kitabı / MTAL 10. sınıflar için (5 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 15. BASKI: * Teknik resime giriş * Temel geometrik çizimler * İz düşüm * Görünüş çıkarma * Ölçek ve ölçülendirme * Kesit görünüşleri * Çağırma ve bildirim tesisatları * Aydınlatma tesisatları * Elektronik sembolleri ve devreleri * Doğrultmaç (güç kaynağı) devreleri * Yükselteçler * Uygulama yaprakları (45 adet).
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
110 sayfa.

18. Elektromekanik Kumanda Sistemleri, PLC ve Ev Aletleri kitabı (10 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 2. BASKI: * Ev aletlerinin yapısı ve özellikleri * Ev aletleriyle ilgili temrinler * Asenkron motorlar * Motor koruma röleleri ve sigortalar * Otomatik kumanda devre elemanları * Otomatik kumanda devre şemaları ve uygulamaları * Motorların kalkış akımının düşürülmesi * Motorların frenlenmesi * Bir fazlı, yardımcı sargılı asenkron motorlara yol verme * Üç fazlı asenkron motorun bir fazlı şebekede çalıştırılması * Reaktif güç kompanzasyonu * Otomatik kumanda temrinleri * Yıldız/üçgen yol vermeyle ilgili devreler * Devir yönü değiştirmeyle ilgili devreler * Dahlender motorların kumandası * Kumanda tablo ve panolarında kullanılan gereçler * Kuvvet tesisat projelerinin çizimi ve uygulanışı * Kumanda devresinin panoya montajı * Asansörler *Yürüyen merdiven ve bant sistemleri * Vinç ve kreynler *Frekans değiştiriciler * Lojik kapılar * Kumanda devrelerinin lojik kapılarla oluşturulması * Lojik kapılarla yapılan motor kontrol devreleri * Lojik kapı uygulamaları * PLC'nin yapısı * Siemens S7-200 model PLC'nin yapısı, özellikleri ve programlanması * PLC ile ilgili kumanda devreleri * Pnömatik * Elektropnömatik sistemin yapısı ve çalışma ilkesi * Pnömatikte kullanılan kontrol elemanları * Pnömatik ve elektropnömatik devrelerde kullanılan semboller * PLC ile kontrol edilen elektropnömatik devreler * Pnömatik ve elektropnömatikle ilgili devre uygulamaları
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
240 sayfa.

19. MEGEP Elektrik-Elektronik ve Ölçme kitabı/Elektrik-Elektronik alanı için (10 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1 BASKI: * El ve Güç Aletleri * Fiziksel Büyüklüklerin Ölçülmesi * Temel Elektrik Malzemeleri * Temel Elektrik Devreleri * Elektriksel Büyüklükler ve Ölçülmesi * Analog Devre Elemanları * Doğrultmaçlar ve Regüle Devreleri * Lehimleme ve Baskı Devre * DC Güç Kaynağı * Lojik Devreler.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
400 sayfa.

20. Endüstriyel Elektronik Uygulamaları / Temrinler/Deneyler kitabı (6 TL, E-kitap fiyatı: 3 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1 BASKI: * Endüstriyel elektronik uygulamaları * Isı ve ışık kontrol elemanları * Transistör uygulamaları * Op-amp'lar * Tristörler * Triyaklar * Fototristör ve fototriyaklar * Güç çeviriciler * Yarı iletken röleler * Elektronik devreli yaklaşım sensörleri * Optik algılayıcılar * Endüstriyel elektronikle ilgili temrinler/deneyler * Pratikte karşılaşılan yeni bilgiler.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
220 sayfa.

21. Mikrodenetleyiciler ve Mikroişlemciler kitabı (8 TL, E-kitap fiyatı: 4 TL)
 KİTABIN KONULARI / 2. BASKI: * MİKROİŞLEMCİLER * MİKRODENETLEYİCİLER * ASSEMBLER DİLİ * BASIC DİLİ * PIC SIMULATOR IDE İLE PROGRAM YAZIMI VE SİMÜLASYON * PIC BASIC PRO YAZILIMI İLE PROGRAM YAZIMI VE SİMÜLASYON * MICROCONTROLLER SIMULATOR YAZILIMI İLE PROGRAM YAZIMI VE SİMÜLASYON * IC-PROG YAZILIMI * PIC 16F84'LÜ ÖRNEK DEVRELER * PIC 16F877'Lİ ÖRNEK DEVRELER
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
160 sayfa.

22. İleri Elektronik Devreler (PIC) kitabı (6 TL, E-kitap fiyatı: 3 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Doğrultmaç devreleri * Zamanlayıcı devreleri * Dimmer devreleri * Siren devreleri * PIC devreleri *Deney seti devreleri.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
100 sayfa.

23. Bilgisayar Destekli Tasarım kitabı (5 TL, E-kitap fiyatı: 2.5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 15. BASKI: * EWB’nin tanıtılması * Analog devre programı ile çalışma * Analog devre uygulamaları * Dijital devre programı ile çalışma * Dijital devre uygulamaları * Makro oluşturmak * Electronic Workbench (MultiSIM) 5, 6 ve 7.
Proteus/ISIS: * Menüler * Çizim ve simülasyon yapma.  
Proteus/ARES: * Menüler * Elle ya da otomatik baskı devre çizme.
PIC Simulator IDE: * Menüler * Assembler ya da PIC Basic diliyle program yazıp simülasyon yapma * Örnek programlar.
MYO, MTAL öğrencileri ve teknik elemanlar için.
160 sayfa.

24. Analog Elektronik (MYO öğrencileri için) kitabı (11 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL) 
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Pasif devre elemanları (dirençler, kondansatörler ve bobinler) * LDR, PTC, NTC, VDR * Yarı iletkenler * Diyotlar * Transistörler * Transformatörler * DC güç kaynakları ve regülatörler * Transistörlü yükselteçler * Mikrofonlar, hoparlörler, pasif filtreler * Katalog bilgileri * Uygulama devreleri * JFET ve MOSFET’ler * Fark yükselteçleri (dif-amp’lar) * İşlemsel yükselteçler (op-amp’lar) * Pals ve osilatör devreleri * Modülasyon (GM, FM, PM) * Uygulama devreleri.
MYO ÖĞRENCİLERİNİN İLGİLİ DERSİ İÇİN KAYNAK KİTAP.
250 sayfa.

25. Bilgisayar - 1 kitabı (E-kitap fiyatı: 2 TL)
 KİTABIN KONULARI: * Bilgisayarın yapısı (donanım bilgisi) * Bilgisayar virüsleri, solucanlar ve trojanlar * Antivirüs yazılımlarının kullanılışı * Windows XP işletim sistemi * Yedekleme ve sıkıştırma işlemleri * MS Word XP * İnternet * Web sitesi yapımı.
170 sayfa.
26. Bilgisayar - 2 kitabı (E-kitap fiyatı: 1 TL)
 KİTABIN KONULARI: * Excel * Powerpoint * Access * Outlook * Sohbet yazılımları * Dosya indirme yazılımı * Site kopyalama yazılımları * Müzik çalar yazılımı * Tarayıcı kullanımı * Web sayfası yapımı * PC bakım yazılımları * Faks çekme - alma yazılımı * Metin tarama yazılımı * Dosya transfer yazılımı.
100 sayfa.

GENEL KÜLTÜR VE KİŞİSEL GELİŞİM İLE İLGİLİ KİTAPLAR
27. Beden Dili - Etkili İletişim - Etkili Konuşma kitabı (12 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 3. BASKI: * Beden dili * Etkili iletişim * Etkili konuşma.
220 sayfa.

28. İngilizce Öğrenme Kılavuzu kitabı (13 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 3. BASKI: * Temel gramer bilgisi * Pratik konuşmalar * Diyaloglar * Sözlük * Fıkralar * Öyküler * Rehber * Deyimler * Ata sözleri * Şarkılar.
340 sayfa.

29. Girişimcilik kitabı (8 TL, E-kitap fiyatı: 4 TL)
 KİTABIN KONULARI / 8. BASKI: * Girişimcilikle ilgili temel kavramlar * Küçük işletmeler * İşletme sahipliği türleri * Küçük işletmelerde yasal düzenlemeler * Bürokratik işlemlerin tamamlanması * Pazarlama stratejisinin planlanması * İşletme bölgesi * İşletme finansmanı * Teknik yardım alma * Bir iş planının yapılması * İşletme yönetimi * İnsan kaynaklarının yönetimi * Satış ve reklam yönetimi * İşletmenin korunması * Geliştirme * Kasa idaresi * Kalite standartları * İş kurma sürecinin temel adımları * İş planı rehberi ile iş kurma süreci çalışmaları * İş fikrinin piyasa ve talep yapısının araştırılması * İşletmenin pazarlama planının geliştirilmesi * İş fikrinin temel üretim ve hizmet süreçlerinin araştırılması ve üretim planının geliştirilmesi * Örgütlenme, yönetim süreçlerinin araştırılması ve yönetim planının geliştirilmesi * İşletmenin finansman yapısının araştırılması ve tahmini finansal tabloların hazırlanması * İşçi-işveren ilişkileri * Pazarlama stratejisinin planlanması * İşletme bölgesi * İşletme finansmanı * Bürokratik işlemlerin tamamlanması * İşletme yönetimi * İşletmenin korunması * Personel...
160 sayfa.

30. İş Güvenliği kitabı (7 TL, E-kitap fiyatı: 3 TL)
 KİTABIN KONULARI / 10. BASKI: * İşyeri güvenliğiyle ilgili temel tanımlar * Çevrede güvenliği tehdit edici unsurlar * Konutlarda güvenliği tehdit edici unsurlar * İşyeri güvenliği * Meslek hastalıkları * Kaza ve yaralanma * Anatomi bilgileri * Kazalarda ilk yardım * Yangın * İş güvenliği mevzuatı * İş kazalarında yapılacak hukuksal işlemler * Çeşitli meslek alanlarındaki tipik iş kazaları.
190 sayfa.

31. Kalite Güvence ve Standartlar kitabı (7 TL, E-kitap fiyatı: 3 TL)
 KİTABIN KONULARI / 8. BASKI: * Kalite kavramı * Kalite kontrol * Malzeme kontrolü * Ürün kontrolü * İşletmelerde kalite kontrol * Kalite güvence (kalite yönetimi) * Standart kavramı * Standart çeşitleri (TSE, ISO, CE vb.) * Standart ve üretim ilişkileri * TSE kanunu* CE standartlarına uyum...
140 sayfa.


32. İşletme Yönetimi kitabı (6 TL, E-kitap fiyatı: 3 TL)
 KİTABIN KONULARI / 8. BASKI: * İşletmelerin organizasyonu * Endüstriyel üretim * Ekonominin temel kavramları * Sermaye ve ekonomik teşebbüs * Rasyonalizasyon ve iş verimliliği * İşletmelerin kuruluşu * İşletmelerde stok * Malzeme hareket şekilleri * İşletmelerde maliyet * Teşvik ve ücretlendirme * Topluma tanıtma, sergiler ve halkla ilişkiler.
140 sayfa.

33. Siz de Başarılı Olabilirsiniz kitabı (10 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Başarılı olmak * Sağlıklı düşünmek * Plan yapmak * Cesaret * Hitabet * Beden dili * Kültür * Estetik.
190 sayfa.

34. Yol Gösteren Öyküler kitabı (10 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Kişisel gelişimle ilgili 150'ye yakın ders veren öykü...
192 sayfa.

35. Yatırımcı Rehberi kitabı (9 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 2. BASKI: * Yatırım araçlarının 30 yıllık reel getirileri * Döviz * Faiz * Repo * Altın * Borsa * BES * Yatırım fonu * Forex * Bilanço okuma * Hisse seçimi * Kötü hisseler * İyi hisseler * Temettü * Alım-satım kuralları vb.
140 sayfa.

36. Arkasından Ne Yazdılar? 'Rauf Raif Denktaş' kitabı (9 TL, E-kitap fiyatı: 4 TL)
 KİTABIN KONULARI / 2. BASKI: Rauf Denktaş hakkında bilgiler.
250 sayfa.

37. Biraz da Gülelim kitabı (9 TL, E-kitap fiyatı: 4 TL) 
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * En beğenilen yüzlerce fıkra ve anekdotlar.
200 sayfa.

38. Şiir Dünyası (Antoloji) kitabı (9 TL, E-kitap fiyatı: 4 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Dünyanın ve Türkiye'nin en beğenilen şairlerinin şiirleri.
210 sayfa.

39. MEGEP Meslekî Gelişim kitabı (5 TL, E-kitap fiyatı: 2 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * İŞ GÜVENLİĞİ VE İNSAN SAĞLIĞI * GİRİŞİMCİLİK * İŞ ORGANİZASYONU * KİŞİSEL GELİŞİM * SOSYAL HAYATTA İLETİŞİM * İŞ HAYATINDA İLETİŞİM * MESLEK ETİĞİ * ARAŞTIRMA TEKNİKLERİ * DİKSİYON - 1 * DİKSİYON - 2 * ÇEVRE KORUMA.
230 sayfa.

40. Organizasyon ve İş Etüdü kitabı (2 TL, E-kitap fiyatı: 1 TL)
 KİTABIN KONULARI / 6. BASKI: * Endüstrinin tarihsel gelişimi * Organizasyon (örgütleme) * Yeni bir üretimin planlanması ve gelişimi * Üretim araçları ve malzemelerin taşınması * İşyeri ve atölye araçlarının düzenlenmesi * Verimlilik ve iş etüdü * Basit bir üretimin yapım zamanının hesaplanması * Maliyet çeşitleri * Envanter kontrolü ve satın alma * İş hukuku * Meslek kuruluşları * İş güvenliği..
140 sayfa.

41. Sağlıklı Yaşam kitabı (12 TL, E-kitap fiyatı: 5 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Sağlıklı yaşam uzmanlarının önerileri.
350 sayfa.

42. Düşünce Dünyası / Makaleler (9 TL, E-kitap fiyatı: 2 TL)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Çeşitli konulardaki makalelerim.
200 sayfa.
43. Prof. Dr. S. Ateş'in Makaleleri kitabı (ücretsiz)
 KİTABIN KONULARI / 1. BASKI: * Makaleler.
160 sayfa.
44. Eğitim kitabı (... TL)  Bitti
45. Sorunlarımız kitabı (.... TL) Bitti

46. İşletmelerde Meslek Eğitimi (Staj) Defteri / (3 TL)
 DOSYANIN İÇERİĞİ: * Mesleki ve teknik öğretim öğrencilerinin işletme stajı için gereken tüm belgeler * Temrin yaprakları.
ÖĞRETİM DÖNEMİNDE YAPILAN STAJ İÇİNDİR.
MTAL öğrencileri için.

47. İşyerinde Yaz Stajı Dosyası /  (3 TL)
 DOSYANIN İÇERİĞİ: * Tanıtma kartı (1 adet) * Mesleki ve teknik eğitim yönetmeliğinin 6. bölümdeki staj çalışmaları ve esaslarıyla ilgili maddeleri * Staj teklif yazısı (1 adet) * Veli izin belgesi (1 adet) * Staj çalışması uygunluk yazısı (1 adet) * Staja başlama yazısı (1 adet) * Staj çalışması değerlendirme belgesi (1 adet) * Staj kontrol raporu (1 adet) * Antetli temrin kâğıtları (38 adet) * Stajyer öğrenci devam takip çizelgesi (1 adet).
MTAL öğrencileri için.

48. Temrin (Uygulama) Defteri / Tüm alanlar için
       80 sayfa (2.5 TL) - 100 sayfa (3 TL) - 120 sayfa (3.5 TL) - 140 sayfa (4 TL) - 160 sayfa (4.5 TL)


49. Meslek liseleri için ders defteri (250 sayfa, ücretsiz, e-kitap)
                          İndirme linki: https://yadi.sk/i/WYmSxOHqhdrpK


50. Meslekî Eğitim (Teknik Bilgi) DVD’si - 1 (5 TL) 
 DVD'NİN İÇERİĞİ: * Sunular * Dokümanlar * Yazılımlar.


51. Kişisel Gelişim (Beden Dili) DVD’si - 1 ve 2 (10 TL)
 DVD'LERİN İÇERİĞİ: * Beden dili, etkili iletişim, etkili konuşma ile ilgili filmler, sunular, notlar.


52. İngilizce Öğretim DVD’si - 1 ve 2  (10 TL)
 DVD'LERİN İÇERİĞİ: * Diyaloglar, sunular, kitaplar, filmler.


      
      
    YAYINLARIMIZI NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 Lütfen siparişlerinizi e-posta (erdemyayinevi@yandex.com) ile yazılı olarak iletiniz. Telefonla yapılan siparişlerde yanlış anlamalar, unutmalar, karışıklıklar olabildiği için taleplerini e-posta ile yollayanlara öncelik tanınmaktadır. Telefon ettiğinizde ise merak ettiğiniz hususları sorabilirsiniz. 

 Siparişlerinizde adınızı, soyadınızı, adresinizi, cep ya da sabit telefon numaranızı belirtiniz. Eksik bilgi verenlerin siparişleri teyit etme zorluğu nedeniyle hemen yollanamamakta ya da hiç yollanmamaktadır.


KAMPANYA: ELEKTRİĞİ VE ELEKTRONİĞİ ÖĞRENME SETİ 'EMSALSİZ'

1. Elektrik - Elektronik ve Ölçme Kitabı 
2. Elektrik Tesisat Bilgisi (Atölye - 1) Kitabı 

3. Elektroteknik (DC Devre Analizi) - 1 Kitabı
4. Endüstriyel Elektronik (Güç Elektroniği) Kitabı
5. Endüstriyel Kontrol Kitabı
6. Bilgisayar Destekli Tasarım Kitabı
7. Elektromekanik Kumanda Sistemleri Kitabı
8. Endüstriyel Elektronik Uygulamaları Kitabı
9. Elektrik Bilgisi Kitabı  
10. Mesleki Gelişim Kitabı
11. İş Güvenliği Kitabı 
12. Organizasyon ve İş Etüdü Kitabı
13. AC-DC Makinelerin Bobinajı Kitabı
14. Analog Elektronik - 2 Kitabı
15. İleri Elektronik (PIC) Devreleri kitabı
16. Temel (Analog) Elektronik Bilgisi Kitabı
17. Ölçme Tekniği (Elektrik - Elektronik) - 1 Kitabı
18. Dijital (Sayısal) Elektronik, PLC ve Pnömatik Kitabı
19. Mikrodenetleyiciler Kitabı
20. Meslekî Eğitim DVD’si
20 ADET YAYININ FİYATI 120 TL DEĞİL, 90 TL
Siparişlerinizde adınızı, soyadınızı, adresinizi, cep telefonu numaranızı belirtiniz. Eksik bilgi verenlerin siparişleri teyit etme zorluğu nedeniyle hemen yollanamamakta ya da hiç yollanmamaktadır.


DİĞER MODÜL KİTAPLARI

ELEKTRİK - ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI MODÜL KİTAPLARI
1. MEGEP AC MOTOR KUMANDA VE SARIM TEKNİKLERİ KİTABI  (14 TL)

2. MEGEP AĞ YAPILARI KİTABI (8 TL)

3. MEGEP AKILLI EV ALETLERİ KİTABI (5 TL)

4. MEGEP ALARM GEÇİŞ VE KONTROL SİSTEMLERİ KİTABI (13 TL)


5. MEGEP ASANSÖR SİSTEMLERİ KİTABI (10 TL)


 
6. MEGEP BASKI MAKİNELERİ KİTABI (10 TL)


 
7. MEGEP BİLGİSAYAR DESTEKLİ UYGULAMALAR KİTABI (10 TL)


 
8. MEGEP ÇOKLU ORTAM SİSTEMLERİ KİTABI (10 TL)
,
9. MEGEP DAĞITIM PANO SİSTEMLERİ KİTABI (9 TL)


 
10. MEGEP DC MOTOR SARIM TEKNİKLERİ KİTABI (10 TL)


11. 
MEGEP  DİJİTAL ELEKTRONİK KİTABI (10 TL)


 
12. MEGEP ELEKTRİK ELEKTRONİK ESASLARI KİTABI -310 SAYFA (8 TL)


13. 
MEGEP ELEKTRİK ELEKTRONİK ÖLÇME KİTABI - 660 SAYFA (12 TL)


 
14. MEGEP ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNİK RESMİ KİTABI (8 TL)


 
15. MEGEP ELEKTRİK MAKİNELERİ VE KONTROL SİSTEMLERİ KİTABI (12 TL)


 
16. MEGEP ELEKTRİK MOTORLARI KİTABI (6 TL)


 
17. MEGEP ELEKTRONİK SİSTEMLER KİTABI (12 TL)


 
18. MEGEP ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK SİSTEMLERİ KİTABI (12 TL)


 
19. MEGEP ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ KİTABI (12 TL)


20. 
MEGEP ENDÜSTRİYEL KONTROL VE ARIZA ANALİZİ KİTABI (10 TL)


 
21. MEGEP ENERJİ NAKİLLERİ VE KORUMA SİSTEMLERİ KİTABI (10 TL)


22. 
MEGEP ENERJİ ÜRETİM VE DAĞITIM MERKEZLERİ KİTABI (11 TL)


23. 
MEGEP FAKSLAR KİTABI (7 TL)


24. 
MEGEP HABERLEŞMENİN TEMELLERİ KİTABI (7 TL)


25. 
MEGEP HABERLEŞME CİHAZLARI VE ŞEBEKE ALTYAPISI KİTABI (4 TL)


26. 
MEGEP ISITICI VE PİŞİRİCİ EV ALETLERİ KİTABI (10 TL)


27. 
MEGEP KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ KİTABI (8 TL)


28. 
MEGEP KORUMA RÖLELERİ VE MODÜLER HÜCRELER KİTABI (10 TL)


 
29. MEGEP KUMANDA TEKNİKLERİ KİTABI (15 TL)


 
30. MEGEP MİKRODENETLEYİCİLER KİTABI (10 TL)


31. MEGEP MOBIL SİSTEMLER KİTABI (10 TL)


 
32. MEGEP PANO TASARIM VE MONTAJI KİTABI (10 TL)


33. 
MEGEP SESLENDİRME VE IŞIKLANDIRMA KİTABI (10 TL)


 
34. MEGEP SOĞUTUCULAR VE KLİMALAR KİTABI (10 TL)


 
35. MEGEP TELEVİZYON KİTABI (10 TL)


36. MEGEP TEMİZLEYİCİ VE YIKAYICI EV ALETLERİ KİTABI (10 TL)


37. MEGEP Teknik ve Meslek Resim kitabı / Elektrik-Elektronik alanı için (7 TL)
2 modül bir arada
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
38. MEGEP TRAFO SARIMI KİTABI (7 TL)


39. MEGEP YAPI ELEKTRİK VE KUVVET TESİSLERİ KİTABI (16 TL)


 
40. MEGEP YAZARKASA VE PARA SAYMA MAKİNELERİ KİTABI (8 TL)


 
41. MEGEP YAZICILAR KİTABI (8 TL)


 
42. MEGEP YG TESİS BAKIM ONARIM TESİSLERİ KİTABI (8 TL)


 
43. MEGEP YÜRÜYEN MERDİVEN YOL SİSTEMLERİ KİTABI (8 TL)


44. 
MEGEP ZAYIF AKIM TESİSLERİ VE ELEKTRİK TESİSAT PROJELERİ KİTABI (12 TL)


BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ ALANI MODÜL KİTAPLARI
1. MEGEP AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ (9 TL)
2. 
MEGEP AĞ SİSTEMLERİ VE YÖNLENDİRME (16 TL)
3. 
MEGEP BİLGİSAYARLI DEVRE TASARIMI (10 TL)
4. 
MEGEP BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN TEMELLERİ (10 TL)5. MEGEP ELEKTRONİK UYGULAMALARI  (12 TL)
6. 
MEGEP E-POSTA SUNUCU  (8 TL)
7. 
MEGEP GELİŞMİŞ İNTERNET UYGULAMALARI SAYFA (8 TL)
8. 
MEGEP GRAFİK VE ANİMASYON (12 TL)
9. 
MEGEP İNTERNET PROGRAMCILIĞI (10 TL)
10.
MEGEP NESNE TABANLI PROGRAMLAMA (13 TL)
11. 
MEGEP PAKET PROGRAMLAR (10 TL)
12. 
MEGEP PROGRAMLAMA TEMELLERİ (8 TL)
13. 
MEGEP SİSTEM BAKIM VE ONARIM (18 TL)
14. 
MEGEP SİSTEM KONTROL UYGULAMALARI (5 TL)
15. 
MEGEP SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ VE AĞ GÜVENLİĞİ (7 TL)
16. 
MEGEP SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ (10 TL)
17. 
MEGEP TEKNİK RESMİ (BİLİŞİM) (6 TL)
18. 
MEGEP TEMEL ELEKTRONİK VE ÖLÇME (12 TL)
19. 
MEGEP VERİ TABANI ORGANİZASYONU (6 TL)
20. 
MEGEP VERİ TABANI (10 TL)
21. 
MEGEP WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA (16 TL)
 
MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ ALANI MODÜL KİTAPLARI
1. MEGEP ALTERNATİF MOTORLAR VE YAKITLAR (25 TL)
2. 
MEGEP ARAÇLARDA HİDROLİK VE PNÖMATİK (9 TL)
3. 
MEGEP İŞ MAKİNALARI HİDROELEKTRİĞİ (15 TL)
4. 
MEGEP HAREKET KONTROL SİSTEMLERİ (30 TL)
5. 
MEGEP CİSİMLERİN DAYANIMI  (9 TL)
6. 
MEGEP OTOMOTİV MESLEK RESİM (10 TL)
7. 
MEGEP OTOMOTİV TEKNİK RESİM (8 TL)
8. 
MEGEP OTOMOTİV ELEKTROMEKANİK TEKNOLOJİSİ (30 TL)
9. 
MEGEP KAYNAK TEKNOLOJİSİ (12 TL)
10. 
MEGEP İŞ MAKİNELERİ TEKNOLOJİSİ (15 TL)

Notlar: * Kitaplar 80 gram 1. hamur kağıda basılmaktadır. * Dijital baskı ya da matbaa makinelerinde üretilmektedir. * A5 ebatında basılmaktadır. Sayfalardaki yazı karakteri 11-12 punto olup kolay okunabilmektedir.


ALİ ÖZDEMİR TARAFINDAN HAZIRLANAN ESERLERİN
BAZILARINI KISMİ OLARAK AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN GÖREBİLİRSİNİZ

Yatırımcı Rehberi Kitabı 
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ: 


Dijital Elektronik, PLC ve Pnömatik Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ: 
http://yadi.sk/d/u_5HSsyIPP4TH


 
Temel (Analog) Elektronik - 1 Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ:


AC Devre Analizi Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ: http://yadi.sk/d/_mqt-eDrN8o6M


Ölçme Tekniği (Elektrik-Elektronik) - 1 Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ: http://yadi.sk/d/8T6WRpdEPP5N3


 
Endüstriyel Elektronik (Güç Elektroniği - Endüstriyel Kontrol) Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ:  http://yadi.sk/d/gmILCcUGPP5Wy


 
Bilgisayar Destekli Tasarım (Bilgisayar Destekli Uygulamalar) Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ: http://yadi.sk/d/HmcA8j2vN9BqM


 
Elektrik - Elektronik Teknik ve Meslek Resim Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ:  http://yadi.sk/d/3ZJMvynMPP6D5


 
İngilizce Öğrenme Kılavuzu Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ:  http://yadi.sk/d/w6ce7Z8FPP6T7


 
Beden Dili – Etkili İletişim – Etkili Konuşma Kitabı
KİTABI PDF DOSYASI OLARAK İNCELEME LİNKİ: http://yadi.sk/d/g_XQi5r4PP6Zj

  


Sitenin güncellenme tarihi: Ocak 2016
Elektrik, elektronik, bilgisayar, beden dili, kişisel gelişim, etkili iletişim, etkili konuşma, otomasyon, PLC, PIC, mikroişlemciler, mikro denetleyiciler,
mikro işlemciler, kumanda, staj defteri, modüller, otomotiv, teknik resim, endüstriyel kontrol, bilgisayar destekli tasarım 

No comments: